مراحل و چگونگی نصب انسیس و کرک انسیس ( ورژن ۱۹ ، ۱۸ ، ۱۷ ، ۱۵ )

با توجه به سوالات فراوان دوستان در گروه پرسش و پاسخ تلگرام مکانیک سیالات ما در مورد مراحل نصب انسیس ، تصمیم گرفتیم که به صورت مصور و مرحله به مرحله چگونگی نصب انسیس و کرک انسیس را خدمت دانشجویان گرامی که به تازگی قصد فعالیت و انجام پروژه با این نرم افزار قدرتمند دارند آموزش دهیم. در این مقاله آخرین نسخه های نرم افزار انسیس یعنی ورژن 19.2 و نرم افزار انسیس ورژن 17.2 را برای آموزش انتخاب کردیم.

آموزش نصب انسیس در یک نگاه:

 1. 1- نیاز به حدود 28 گیگ فضای خالی دارید.
 2. 2- در منوی search ویندوز کلمه user account را سرچ کنید.
 3. 3- user account control settings >> Never notify
 4. 4- پس از کلیک بر install product  مسیر دلخواه نصب را مشخص کنید.
 5. 5- در قسمت Host name عبارت localhost را بنویسید.
 6. 6- انتخاب  skip all and configuration later using product and CAD
 7. 7- crack >> crack with local license ( server setup is not needed) >> shared file
 8. 8- shared file را در محل نصب انسیس کپی کنید.

در ابتدا فیلم آموزش نصب انسیس 18 و 17 به وسیله کرک قرار گرفته و می توانید به راحتی تمامی ورژن های انسیس را به همین روش نصب کنید. در ویدئوی بعدی آموزش نصب انسیس 19 به وسیله لایسنس منیجر را می توانید مشاهده کنید. البته روش پیشنهادی ما نصب انسیس با کرک می باشد. فایل های کرک انسیس ( در همه ورژن ها ) و لینک دانلود ویدئو های آموزش نصب انسیس را می توانید در ایمیل خود دریافت یا در همین صفحه مشاهده بفرمایید.
مراحل نصب انسیس به صورت تصویری هم برای عزیزانی که قادر به دانلود فیلم ها نیستند به تفصیل نوشته شده است.

دانلود فیلم آموزش نصب انسیس - دانلود کرک انسیس

 • لینک دانلود فیلم آموزش نصب انسیس ( نصب ansys ) با کیفیت بالا و همچنین کرک انسیس ( همه ورژن ها ) به ایمیل شما فرستاده می شود.

کاملا مشخص است که ورژن جدید تر امکانات کامل تری نسبت به نسخه های قبلی دارد اما با توجه به مشکلاتی که بعضی وقت ها برای سیستم های مختلف ایجاد میشود، به مرور آموزش نصب ورژن های قدیمی تر را نیز برای دانشجویان عزیز تهیه خواهیم کرد. همچنین شما می توانید در صورت نیاز چندین نسخه متفاوت از انسیس را روی سیستم خود نصب کنید. فقط باید مسیر نصب های متفاوتی داشته باشند.

در ضمن برای دانلود این نرم افزار می توانید به برگه دانلود انسیس در سایت ما مراجعه کنید.

فیلم آموزش نصب انسیس ورژن 19 ، 18 ، 17 تمامی ورژن ها ( با کرک )

فیلم کامل آموزش نصب انسیس 18.2 و 17.2 که این روش به صورت کلی قابل استفاده برای تمامی ورژن ها می باشد.

فیلم آموزش نصب انسیس ورژن 19.2  با لایسنس منیجیر

فیلم کامل آموزش نصب انسیس 19.2 به وسیله لایسنس منیجیر . نصب انسیس از طریق کرک یا لایسنس منیجیر هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و هردو روش توسط تیم ما تست  و کارایی مشابه دارند.

مراحل نصب انسیس ورژن 19.2 :

 1. 1- قبل از شروع نصب انسیس، نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید تغییر تنظیمات user account control settings می باشد. برای این کار در منوی start > search  ، با سرچ کلمه user account به راحتی این تنظیمات را پیدا می کنید و آن را به حالت  Never notify تغییر دهید.
  *** باید توجه داشته باشید که حداقل 28 گیگ فضای خالی برای نصب کامل انسیس نیاز دارید.راهنمای نصب انسیس فلوئنتتغییر یوزر اکانت برای نصب انسیس فلوئنت
 2. 2- برای شروع نصب انسیس روی آیکون install product کلیک میکنیم. مثل همه نرم افزارها مراحلی ساده در ابتدای نصب وجود دارد تنها نکته در این قسمت ، مسیر نصب نرم افزار می باشد که شما کاملا آزاد هستید در هر مسیر دلخواه نرم افزار را نصب کنید. ما نرم افزار را در درایو F  نصب کردیم.محل نصب در نصب انسیس فلوئنت
 3. 3- در مرحله بعدی نکته مهم نوشتن عبارت localhost  در قسمت مربوط به Host name  می باشد. بقیه تنظیمات در همان حالت پیس فرض باشد و روی next  کلیک کنید.چگونه انسیس نصب کنم
 4. 4- پس از لود شدن قسمت بعد که چند ثانیه زمان می گیرد ، شما میتوانید بسته به نیاز و زمینه فعالیت خود و همچنین حجم درایو خود نرم افزار ها و محیط های مختلف انسیس را برای نصب انتخاب کنید.نرم افزار ها و محیط های انسیس
 5. 5- گزینه Skip all را انتخاب و روی  next  کلیک می کنیم. مجددا  next  را انتخاب میکنیم و فرایند نصب انسیس آغار می شود . دقت داشته باشید که این فرایند می تواند بین 30 تا 45 دقیقه زمان گیر باشد که به مشخصات سیستم شما بستگی دارد. پس از اتمام فرایند نصب نیاز می باشد که شما نرم افزار license manager  انسیس را روی سیستم نصب کنید.
  مراحل نصب انسیس فلوئنتچگونگی نصب انسیس فلوئنت

آیا می دانید بهترین نرم افزار شبکه بندی انسیس چیست؟

بله درست حدس زدید نرم افزار ICEM CFD

برای شرکت در دوره آموزش نرم افزار ICEM CFD کلیک کنید

کرک کردن انسیس با استفاده از لایسنس منیجر :

 1. 1- کرک کردن انسیس به روش های مختلفی انجام می شود . و به مرور کرک های بهتر و جدیدتری برای هر نسخه عرضه می شود . در روش کرکی که ما استفاده میکنیم ابتدا license manager انسیس را روی سیستم نصب کنید. مراحل نصب به سادگی انجام می گیرد. فقط باید توجه داشته باشید که آن را در همان پوشه ای که انسیس را نصب کرده اید ،  install  کنید.
  کرک انسیس فلوئنت
 2. 2- به پوشه کرک نرم افزار بروید و از پوشه  program files  ، پوشه Shared Files را در همان پوشه ای که انسیس نصب شده است ، کپی کنید.
  مراحل کرک انسیس فلوئنت
 3. 3- در مرحله بعد روی فایلی که با فرمت .exe در پوشه کرک قرار دارد کلیک و بعد از اجرا دکمه y  و سپس enter  را فشار دهید تا نصب آن به اتمام برسد.چگونه انسیس را کرک کنیمچگونه انسیس را کرک کنیم
 4. 4- مرحله پایانی و برای فعال سازی لایسنس انسیس، Ansys license manager  را باز میکنیم ( کافی است در سرچ منوی استارت این عبارت را سرچ کنید) .   در قسمت Add a license file   ، فایل لایسنس داخل پوشه کرک را انتخاب و install  می کنیم.

نصب لایسنس انسیس
مراحل کرک و نصب لایسنس منیجر انسیس

 

 نصب انسیس 19.2 به پایان رسید.

 

آموزش نصب انسیس ورژن 17.2 :

نصب انسیس 17.2 کاملا مشابه نسخه بالا  و کرک انسیس 17.2 بسیار ساده تر هست. تنها نکات قابل ذکر در نصب این نسخه انسیس عبارتند از:

 1. 1- اگر میخواهید 2 ورژن متفاوت را همزمان در سیستم خود داشته باشید باید مسیرهای نصب هم متفاوت باشد.
 2. 2- نیاز نیست ansys license manager را نصب کنید.

خب برای نصب انسیس 17.2 پس از پایان extract فایل ها، پوشه هایی در اختیار ما قرار میگیرد. از پوشه setup ، فایلی به همین نام را انتخاب میکنیم و برروی install ansys product کلیک میکنیم. مراحل نصب دقیقا همانند انسیس 19.2 می باشد و  میتوانید با مراجعه به ابتدای مقاله این مراحل را بدون مشکل انجام دهید. فقط کرک کردن انسیس 17.2 کمی متفاوت هست که در ادامه توضیح میدهیم.

مراحل و آموزش نصب انسیس 17.2چگونگی نصب انسیس 17.2

 

کرک کردن انسیس 17.2 :

 کرک کردن  انسیس 17.2 با توجه به قدیمی تر بودن این ورژن بسیار ساده می باشد. کافی است داخل پوشه کرک رفته ، سپس پوشه  crack with local license ( server setup is not needed)  را باز و محتوایات آن را که فولدر shared file می باشد را انتخاب و در محل نصب انسیس کپی کنید. به همین راحتی !!!

اموزش کرک کردن انسیس 17.2

تبریک میگم . شما به طور کامل نرم افزار انسیس را روی سیستم خود نصب کردید و حالا می توانید از قابلیت های فوق العاده این نرم افزار استفاده کنید. همچنین در صورت هرگونه سوال می توانید در قسمت نظرات این صفحه یا در سوپر گروه تلگرام مکانیک سیالات ما که مخصوص  پرسش و پاسخ است ، سوال خود را مطرح کنید.  در قسمت محصولات ما نیز می توانید به فایل های آموزشی ارزشمندی دست پیدا کنید.

مراحل و چگونگی نصب انسیس و کرک انسیس ( ورژن ۱۹ ، ۱۸ ، ۱۷ ، ۱۵ )
5 (100%) 2 votes

 

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید