آموزش تک پلات – رسم نمودار در تک پلات – دانلود نرم فزار تک پلات ۳۶۰ – اموزش تک پلات

برای اولین بار در سطح کشور آموزش تک پلات به صورت فیلم های آموزشی و کاملا تخصصی توسط مهندس خالقی ارائه شده است. با توجه به  توضیحات جامع بیان شده در این دوره ، پکیج آموزش تک پلات 360 مناسب برای تمامی رشته ها می باشد و دانشجویان در هر رشته ای که با امار و ارقام و نمودار ها مرتبط است ، می توانند از این آموزش ها استفاده کنند.

با مشاهده ویدئوها به طور کامل در نرم افزار tecplot و رسم نمودار در تک پلات مسلط خواهید شد. در ادامه به بیان سرفصل های ارائه شده در این دوره خواهیم پرداخت. شما می توانید نرم افزار tecplot را در انتهای این مقاله دانلود و فیلم آموزش نصب نرم افزار تک پلات و کرک کردن آن را نیز مشاهده کنید. پس از رفتن به صفحه خرید و پایان خرید آموزش تک پلات ، لینک های دانلود به همراه فایل پی دی اف حاوی رمز دانلود در اختیار دوستان قرار می گیرد.

سرفصل های پکیج آموزش تک پلات :

تک پلات نرم افزاری قدرتمند برای دیدن نتایج حاصل از یک شبیه سازی عددی می­ باشد. این نرم افزار با توجه به کیفیت بالای خروجی ­ها و امکانات متعدد ، مورد توجه کابران زیادی قرار گرفته است. شما در پکیج آموزش تک پلات می­توانید از صفر تا صد نرم افزار تک پلات 360  را فرابگیرد. با ما همراه باشید با جامع­ترین آموزش نرم افزار تک پلات:آموزش تک پلات - فیلم آموزش فارسی نرم افزار تک پلات 360 tecplot

 • آموزش ورود فایل ها به نرم افزار tecplot
 • آموزش کانتور گرفتن از قسمت های مختلف یک هندسه سه بعدی
 • آموزش افزایش کیفیت رنگ­های خروجی نمودارها
 • آموزش تنظیمات مربوط به لجند کانتورها
 • آموزش ورود دیتا با استفاده از داده های اکسل در تک پلات
 • آموزش قرار دادن دو نمودار برروی هم در نرم افزار تک پلات 360
 • نحوه دیجیتایز کردن داده های یک عکس و مقایسه داده ها با نتایج شبیه سازی
 • کامل کردن هندسه های پریودیک
 • آموزش ورود ذرات و نمایش آن ها
 • آموزش نمایش وکتورها در مقاطع مختلف
 • آموزش تنظیمات مربوط به نمودارها و افزایش کیفیت خروجی
 • آموزش فرمول نویسی در نرم افزار تک پلات 360
 • آموزش انیمشین گیری از شبیه سازی های وابسته به زمان

 

برای رفتن به صفحه خرید کلید کنید

 هدف اصلی پکیج اموزش تک پلات

هدف اصلی  پکیج آموزش تک پلات فقط گرفتن کانتور، انیمیشن و رسم چند نمودار در نرم افزار تک پلات نیست ، بلکه گرفتن یک خروجی با کیفیت و استاندارد برای ارائه به اساتید و مقالات معتبر است. در زیر مقایسه بین دو خروجی گرفته شده از tecplot آورده شده است.

فیلم آموزش نرم افزار تک پلات 360 tecplot

هردو کانتورهای شکل بالا در نرم افزار tecplot گرفته شده است. اما به قول معروف این کجا آن کجا ؟ شاید درنگاه اول بگوید هر دو کانتور مناسب هستند ، اما با دقت بیشتر به کانتور تک پلات شکل دوم ، متوجه خواهید شد که پیوستگی رنگ در این کانتور بسیار بهتر و مناسب تر است. همین تفاوت های جزئی یا بهتر بگویم رعایت کردن نکات ریز موجب دوپینگ نتایج شما می شود.

آموزش مراحل نصب نرم افزار تک پلات :

با توجه به ارائه آموزش تک پلات  و کاربرد فراوان آن و همچنین سوالات دوستان در گروه تلگرام مکانیک سیالات ما در مورد مراحل نصب tecplot 360 ، تصمیم گرفتیم که به صورت مختصر توضیحاتی پیرامون نرم افزار tecplot ارائه دهیم و  مراحل و چگونگی نصب تک پلات را خدمت دانشجویان گرامی که به تازگی قصد فعالیت و انجام پروژه با این نرم افزار را دارند آموزش دهیم. در این مقاله از نسخه 2017  این نرم افزار استفاده شده است. آموزش تک پلات 360  و آموزش نصب آن را هم به صورت ویدئو و هم به صورت مرحله به مرحله به صورت تصویری می توانید در ادامه مشاهده کنید.
برای دانلود تک پلات می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. فایل کرک تک پلات نیز در انتهای این مقاله به صورت جداگانه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

برای دانلود این نرم افزار کلیک کنید

مراحل نصب تک پلات در یک نگاه

 1. 1- داشتن حداقل 700 مگابایت فضای خالی و کلیک بر روی setup تک پلات360
 2. 2- انتخاب tecplot chorus در صورت داشتن داده های آزمایشگاهی
 3. 3- انتخاب مسیر نصب
 4. 4- محتویات پوشه ی کرک تک پلات Cracked File (پوشه ی bin و فایل tecplotlm.lic) را در مسیر نصب تک پلات کپی و جایگزین فایل های موجود کنید.
 5. 5-  به مسیر C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts رفته ، فایل hosts را با برنامه Notepad باز نموده و عبارت زیر را به انتهای آن اضافه و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید. (اگر فایل hosts  موجود نبود آن را ایجاد کنید و عبارات را وارد کنید)
 6. 127.0.0.1 download.tecplot.com

فیلم آموزش نصب تک پلات

در این ویدئو آموزش نحوه نصب تک پلات 360 و کرک تک پلات ( راهنمای نصب tecplot 360 ) را به طور کامل فرا میگیرید.
نرم افزار تک پلات 360 (  tecplot )

Tecplot 360 یکی از ابزارهای قدرتمند رسم نمودار داده‌ها در زمینه‌ی CFD است که در رشته‌ی مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات کاربرد فراوانی دارد. از جمله کاربردهای این نرم افزار می توان به شبیه‌سازی عددی با نمایش 360 درجه، تجزیه و تحلیل داده‌ها و محاسبه‌ی مقادیر شبکه، استخراج توابع میدان جریان مانند ضریب فشار، بررسی هم‌گرایی راه‌حل و برآورد دقت و صحت آن و … اشاره کرد. با استفاده از نرم‌افزار Tecplot به آسانی می‌توان انواع نمودارهای دو بعدی، سه بعدی و حتی انیمیشن ترسیم کرد و در رسم منحنی‌ها  از انواع رنگ‌ها و خطوط متنوع چون نقطه‌چین و پاره‌خط سود جست و می‌توان برای نمودار یا شکل خود زیرنویس/Legend تعریف کرد.

Tecplot Focus امکانی را فراهم نموده است تا مهندسین به راحتی پلات های خود را با استفاده از سطوح مختلف و خطوط طراحی نموده و داده ها را با آنچه دقیقاً می خواهند مقایسه کنند. آنالیز و بررسی مجموعه داده های پیچیده، سازماندهی پلات های چند بعدی، بررسی نتایج با همکاران و در نهایت تولید خروجی با کیفیت بالا از قابلیت های این نرم افزار محسوب می شوند.

Tecplot RS به مهندسان توانایی می دهد تا در مدیریت و تجزیه و تحلیل داده های شبیه سازی شده و همچنین کشف رفتار مدل مخازن -در راستای اخذ تصمیمات مهم و کاربردی- اطمینان بیشتری داشته باشند. این نرم افزار ابزارهای پیشرفته ای در زمینه انجام محاسبات، ترسیم سه بعدی و متحرک سازی  مدل در حوزه دینامیک سیالات را برای مهندسین و دانشجویان فراهم نموده است.

نرم افزار تک پلات - tecplot

قابلیت های کلیدی نرم افزار 360 Tecplot:
 • ارائه ی ابزار های حرفه ای در حیطه ی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)
 •  محاسبه مقادیر شبکه و نرمال داده ها
 • شبیه‌سازی عددی با نمایش 360 درجه
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها و محاسبه‌ی مقادیر شبکه
 •  بررسی هم‌گرایی راه‌حل و برآورد دقت و صحت آن
 •  استخراج توابع میدان جریان مانند ضریب فشار
 • ساخت تصاویر متحرک
 • تولید خروجی با کیفیت بالا
 • نمایش میزان خطا در داده‌های آزمایشگاهی به کمک نمودار
 •  رسم انواع نمودارهای و شکل‌های دقیق و پیچیده‌ی XY، 2D و 3D
 •  حذف یک شی در مایع و تماشای آن
 •  استفاده از ماکروها و اتوماسیون
 •  تولید قطعه به صورت خودکار
 •  محاسبه مقادیر شبکه و نرمال داده ها
 •  آنالیز پردازش داده های محلول جریان
 •  تجزیه و تحلیل دیتا
 •  ایجاد نمودار و بردار با کیفیت بالا و نمایش خروجی به صورت شطرنجی
 •  استخراج توابع میدان جریان مانند ضریب فشار

حتما پیشنهاد میکنیم پکیج آموزش تک پلات را تهیه کنید تا ازین قابلیت ها و امکانات فوق العاده بتوانید استفاده کنید.

حتما بخوانید #
انجام پروژه فلوئنت - چگونگی انجام پروژه انسیس فلوئنت - انجام پروژه CFD

از مهم‌ترین ویژگی این نرم افزار امکان برقراری ارتباط با سایر نرم افزار های مهندسی از قبیل آباکوس(Abaqus)، انسیس(Ansys)، فلوئنت(Fluent)، اپن فوم(OpenFOAM)، فلوتری دی(Flow 3D)، استار سی سی ام (StarCCM)، متلب(Matlab) و … جهت مشاهده، بررسی و تحلیل داده می باشد. همچنین این نرم‌افزار دارای قابلیت نمایش فایل های با فرمت.txt  ونیز  .xlsx جهت نمایش نمودار می‌باشد. در شکل‌های زیر برخی قابلیت‌های نرم‌افزار  Tecplot در نمایش داده‌های خروجی نشان داده شده است.

نمودار دوبعدی تک پلات - tecplot

نمودار گرید در تک پلات - tecplot

مراحل و چگونگی نصب تک پلات tecplot
 1. 1- مراحل اولیه نصب پیچیدگی خاصی ندارد. تنها نکته در ابتدای نصب ، انتخاب کردن قسمت tecplot chorus می باشد. این بخش برای تحلیل داده های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد و در نتیجه با توجه به نوع فعالیت خود میتوانید آن را انتخاب یا از نصب آن صرف نظر کنید.
  ***همچنین باید توجه داشته باشید که حداقل 700 مگابایت فضای خالی برای نصب کامل tecplot نیاز دارید.نحوه نصب تک پلات tecplot
 2. 2- پس از چندبار next زدن به قسمتی می رسیم که باید مسیر نصب نرم افزار tecplot را مشخص کنید. این مسیر کاملا دلخواه می باشد و می توانید در هر درایوی به صورت دلخواه آن را نصب کنید. به همین سادگی نصب tecplot انجام می شود اما در کرک کردن آن چند نکته وجود دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.
  آموزش نصب تک پلات tecplot

 

کرک نرم افزار تک پلات :

 1. 1- کرک کردن تک پلات به روش های مختلفی انجام می شود . بهترین روش خواندن فایل readme داخل پوشه کرک و اجرای مرحله به مرحله آن است.  کرک این نرم افزار نیز پیچیدگی خاصی ندارد و شامل چند مرحله ساده می باشد. ابتدا وارد پوشه کرک شده و با توجه به اینکه کدام بخش نرم افزار را نصب کرده اید ، فایل های لازم را کپی و در مسیر نصب نرم افزار قرار  می دهیم.
  آموزش کرک تک پلات tecplot
 2. 2- عملا کرک نرم افزار tecplot به اتمام رسیده است اما اگر به اینترنت وصل شوید ، در کارکرد نرم افزار شما احتمالا اختلال ایجاد می شود. برای حل این مشکل باید ارتباط هاست داخلی tecplot را با اینرنت قطع کنیم. ابتدا فایل readme داخل پوشه کرک را باز کنید:
 • مسیر C:\Windows\System32\drivers\etc  را در آدرس بار ویندوز کپی کنید.
 • داخل این پوشه فایل hosts را به وسیله نرم افزار notepad باز کنید.
 • عبارت زیر را در فایل هاست کپی کنید.

چگونه تک پلات نصب کنیم

نحوه کرک تک پلات tecplotچگونگی کرک تک پلات tecplotآموزش نصب تک پلات tecplot

 

تبریک میگم . شما به طور کامل نرم افزار tecplot را روی سیستم خود نصب کردید. حالا می توانید از دوره آموزش تک پلات استفاده کنید. همچنین در صورت هرگونه سوال می توانید در قسمت نظرات این صفحه یا سوپر گروه تلگرام مکانیک سیالات ما ، سوال خود را مطرح کنید.  در قسمت محصولات ما نیز می توانید به فایل های آموزشی ارزشمندی دست پیدا کنید.

آموزش تک پلات – رسم نمودار در تک پلات – دانلود نرم فزار تک پلات ۳۶۰ – اموزش تک پلات
5 (100%) 3 vote[s]

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید