آموزش نصب انسیس 2021 R1 و دانلود انسیس 2021 | اموزش کرک انسیس 2021

شرکت انسیس هرساله از جدیدترین نسخه نرم افزار انسیس ورک بنچ رونمایی می کند و در سال 2021 نیز اخرین نسخه انسیس ورک بنچ را زودتر از سال های گذشته و با نام انسیس 2021 منتشر کرد. نرم افزار ANSYS 2021 مشابه نسخه های قبلی به صورت عمده مورد نیاز دانشجویان مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و مهندسی برق می باشد . در این مقاله آموزش نصب انسیس 2021 R1 ،لینک دانلود انسیس ورژن 2021 و اموزش کرک انسیس 2021 به صورت تصویری و ویدئویی ارائه شده است.

آموزش نصب انسیس 2021 R1 در یک نگاه :

 1. نیاز به 17 گیگ فضا برای دانلود فایل های نرم افزار انسیس ورک بنچ 2021 دارید.
 2. نیاز به برنامه هایی مثل DAEMON Tools یا UltraISO و یا PowerISO برای باز کردن فایل های نصبی انسیس دارید.
 3. نیاز به حدود 45 گیگ فضا برای نصب کامل انسیس 2021 دارید.
 4. در منوی search ویندوز، کلمه user account را سرچ کنید.
 5.   user account control settings >> Never notify را انتخاب کنید.
 6. با دوبار کلیک بر روی فایل DISK1 ، گزینه Setup را انتخاب کنید.
 7. سپس بر روی  install product کلیک و مسیر دلخواه نصب را مشخص کنید.
 8. در قسمت Host name ، گزینه No, skip configuration configure later
 9. پوشه کرک crack >> Ansys Ink
 10. تمامی فایل های Ansys Ink را در محل نصب انسیس کپی کنید.
 11. با استفاده از فایل dat یک متغیر (environment variable) در محیط ویندوز ایجاد کنید.
 12. فایل با فرمت reg را اجرا کنید.

دانلود فیلم آموزش نصب انسیس - دانلود کرک انسیس

 • لینک دانلود فیلم آموزش نصب انسیس با کیفیت بالا و همچنین کرک انسیس ( همه ورژن ها ) به ایمیل شما فرستاده می شود.

دانلود نرم افزار انسیس ورک بنچ 2021

برای دانلود انسیس 2021 R1 را میتوانید از سایت دانلودی ، تمامی ورژن های انسیس را دانلود کنید. در صورت استفاده از اینترنت داخلی حجم مصرفی اینترنت شما نصف خواهد شد و با توجه به تست کرک و فایل های این سایت با اطمینان بالا پارت های نرم افزار انسیس 2021 را دانلود کنید.

برای دانلود این نرم افزار کلیک کنید.

 

ویدئوی آموزش نصب انسیس 2021 (Ansys 2021 R1)

 

 

✅ ویدئوی رسمی شرکت انسیس درباره ویژگی های جدید انسیس مکانیکال 2021

 

 

✅ ویدئوی رسمی شرکت انسیس درباره ویژگی های جدید انسیس اسپیس کلیم 2021

 

 

حتما بخوانید #
آموزش نصب انسیس 2020 R1 R2 و دانلود انسیس 2020 | اموزش کرک انسیس 2020

آموزش قدم به قدم نصب و کرک انسیس 2021

✅ 1- در قدم اول باید نرم افزار انسیس ورک بنچ 2021 را دانلود کنیم. حجم مورد نیاز برای دانلود این نرم افزار 17 گیگ می­ باشد. البته دقت داشته باشید در صورت دانلود از سایت های داخلی مقدار حجم دانلود شده برای شما 9 گیگ محاسبه می شود. پس از دانلود، تمامی پارت های نرم افزار انسیس  2021 R1 ، آن ها را در داخل یک پوشه قرار دهید.

برای دانلود این نرم افزار کلیک کنید.

برای اکسترکت کردن فایل های فشرده، کافی است برای روی قسمت اول یعنی  Ansys_Products_R1_x64.part1  راست کلیک کرده و روی Extract here کلیک کنید. با زدن این گزینه فایل های فشرده شده به ترتیب اکسترکت می شوند و در مجموع یک پوشه واحد را برای شما ایجاد می کنند. در داخل این پوشه فایل های مربوط به نصب، کرک و راهنمای نرم افزار انسیس 2021 قرار داده شده است.

✅ 2- حال به سراغ آموزش نصب انسیس 2021 می رویم. در پوشه ایجاد شده بر روی فایل اول نرم افزار یعنی ANSYS2021R1_WINX64_Disk1 کلیک کنید. سپس فایل اجرایی مربوط به نصب انسیس ورک بنچ 2021 یعنی setup.exe را اجرا کنید (می توانید فایل های ایزو ISO ایجاد شده را برای راحتی بیشتر مجددا در پوشه های متفاوت اکسترکت کنید تا کار شما برای ادامه نصب راحت تر باشد)

✅3- در این بخش فقط بر روی نصب انسیس ( install Ansys product ) کلیک کنید. به دو گزینه دیگر احتیاجی نداریم.

مراحل نصب انسیس 2021

✅ 4- این مرحله مربوط به توضیحات شرکت انسیس می باشد و برای عبور از آن کافی است عبارت I agree را انتخاب کنید.

آموزش کرک کردن انسیس 2021

✅ 5- در بخش بعد باید محل نصب انسیس 2021 را مشخص کنیم. در صورت نصب همه ماژول های انسیس ورک بنچ 2021 به 45 گیگ فضا نیاز دارید.

نحوه کرک انسیس 2021

نکته: در صورتی که روی سیستم شما انسیس با ورژن های دیگر موجود است، درایو محل نصب را تغییر دهید.

✅ 6- در بخش بعدی شما باید گزینه skip this step and configuration later را انتخاب و سپس روی next کلیک کنید.

نصب و فعال سازی انسیس 2021 به زبان فارسی

✅ 7- در این مرحله باید ماژول های مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در صورتی که قصد دارید تمامی ماژول های انسیس 2021 را نصب کنید کافیست تیک همه بخش ها انتخاب شود. همانطور که مشاهده می ­کنید ما در این آموزش همه موارد را انتخاب کردیم و فضای مورد نیاز برای نصب انسیس 2021 حدودا 45 گیگ می ­باشد.

نصب انسیس اکادمیک 2021

✅ 8- در بخش بعدی گزینه No, skip configuration and configuration later را انتخاب کرده و نصب انسیس 2021 را شروع کنید.

آموزش نصب انسیس فلوئنت 2021 به زبان فارسی

✅ 9- در قدم بعدی باید دیسک دوم نصبی را انتخاب کنید. برای این کار کافی است به پوشه دانلود رفته و بر روی بخش دوم نصب کلیک کنید. این فایل در درایو مجازی برنامه هایی مثل DAEMON Tools به اصلاح mount می شود که با انتخاب آن نصب ادامه پیدا خواهد کرد. در ادامه نیز با ظاهر شدن پیام دیسک سوم، مطابق با دستورات بالا دیسک سوم را نیز انتخاب می کنیم. یا می توانید به راحتی فایل های ایزو iso را هرکدام در پوشه جداگانه اکسترکت کنید و با انتخاب پوشه 2 و 3 مراحل نصب را ادامه دهید.

مراحل نصب انسیس ورک بنچ

 

✅ 10- در نهایت بر روی دکمه  Exit کلیک کنید تا مراحل نصب به اتمام برسد. آموزش نصب انسیس 2021 به پایان رسید. اکنون نیاز به کرک کردن انسیس دارید.

آموزش کرک کردن انسیس 2021 R1

تا این مرحله نرم افزار انسیس ورک بنچ 2021 به طور کامل نصب شده است. در مرحله آخر باید از پوشه کرک، فایل ها را در محل نصب جایگزین کرد. دقت داشته باشید انسیس 2021 به صورت لوکال کرک میشود پیشنهاد ما این است که در تمامی نسخه ها از کرک local استفاده کنید. همچنین برای دانلود کرک انسیس 2021 می توانید به ابتدای این مقاله رجوع کنید تا کرک های تمامی ورژن های انسیس به ایمیل شما ارسال شود.

✅ 1- بدین منظور به پوشه کرک رفته و فایل های نمایش داده شده در عکس زیر را در محل نصب نرم افزار کپی کنید.

اموزش قدم به قدم نصب انسیس 2021

✅ 2- در قدم بعدی به محیط ویندوز برمیگردیم و وارد قسمت This PC می شویم. (پنجره ای که درایوهای کامپیوتر را مشاهده می کنید یا همان my computer قدیم) در این صفحه کلیک راست و سپس Properties را انتخاب کنید. (درایو خاصی را انتخاب نکنید. فقط روی صفحه کلیک راست کنید)

✅ 3- در پنجره باز شده بر روی گزینه Advance setting  در سمت راست کلیک کرده پنجره زیر برای شما نمایش داده شود.

مراحل نصب انسیس فلوئنت 2021

✅ 5- در این بخش باید یک متغیر (variable) جدید به محیط ویندوز اضافه شود . برای این کار در پنجره باز شده روی environment variable  کلیک کنید.

بهترین روش نصب و کرک انسیس

✅ 6- سپس بر روی گزینه new مطابق با  تصویر زیر کلیک کنید.

دانلود کرک انسیس 2021

✅ 7- در این بخش به پوشه کرک رجوع کرده و فایل با نام Readme را باز کنید در این فایل مطابق با تصویر زیر عبارت ARTWORK_LICENSE_FILE را کپی کرده و در بخش variable name جایگذاری کنید.

مراحل نصب انسیس 2021 به صورت قدم به قدم

✅ 8- برای تکیمل کردن بخش Variable value بر روی Browse file کلیک کرده و از پوشه کرک فایل با نام  ARTWORK_SSQ.dat را انتخاب کنید.

مراحل کرک کردن انسیس 2021

✅ 9- در مرحله اخر برای تکمیل فرایند کرک شدن نرم افزار انسیس 2021 R1 کافی است به محل پوشه کرک رفته و فایل با نام Solid SQUAD Loader Enabler را اجرا کنید یعنی فایل را انتخاب و بر روی run as administrator کلیک کنید. با اجرا شدن این فایل ، نصب انسیس 2021 به اتمام رسیده و شما میتوانید از آن برای شبیه سازی های خود استفاده کنید.

One thought on “آموزش نصب انسیس 2021 R1 و دانلود انسیس 2021 | اموزش کرک انسیس 2021

 1. abbaas میگوید:

  من نرم افزار رو روی هارد اکسترنال نصب کردم و همه مراحل فعال سازی رو انجام دادم ولی موقع اجرای ورک بنچ با ارور the following required addins could not be loaded.scencegraphchart.scenceGraphaddin. the software will exit مواجه میشم. باید چیکار کنم؟ فلوئنت به تنهایی باز میشه بدون مشکل ولی ورک بنچ باز نمی شه.

  • مدیر سایت میگوید:

   سلام . نرم افزار را روی هارد اصلی تون نصب کنید. معمولا نرم افزارها در صورت نصب روی هارد اکسترنال به خوبی کار نمی کنند و با انواع ارورها مواجه میشوید.
   این موردی که فرمودید دلایل مختلف و راه های مختلف هم دارد.
   مثلا یکی از مشکلات اپدیت نبودن کار گرافیک یا عدم انتخاب گرافیک اصلی برای اجرای انسیس 2021 است، شاید با پاک کردن پوشه انسیس در %appdata% مشکل حل شود. همچنین وجود یوزر نیم فارسی یا با کاراکترهای غیر مجاز و یا حتی مسیر نصب با پوشه فارسی و … هم می تواند علت مشکل در نصب انسیس باشد. ایجاد یک یوزرنیم جدید در ویندوز کامپیوترتون که شامل کاراکتر فارسی و …. نباشد هم می تواند مشکل را حل کند.
   به نظرم لینک زیر رو کامل مطالعه کنید و همه راه حل های مختلف را تست کنید:
   https://forum.ansys.com/discussion/2044/error-with-workbench-scenegraphchart

   • abbaas میگوید:

    ممنون از راهنمایی هاتون. همه روش ها رو امتحان کردم فایده نداشت چه چیزایی که شما گفتید چه روش هایی که توی لینکی که گذاشتید بود. تا الان سه بار نصب و حذف کردم. من نسخه 18 انسیس رو هم دارم روی سیستمم . میتونه علتش این باشه ؟ البته توی درایو جداگانه نصب کردم. میترسم نسخه 18 رو حذف کنم اون یکی هم ایرادش برطرف نشه

   • مدیر سایت میگوید:

    سلام مجدد. اگر لایسنس منیجر نصب نکرده باشید، وجود نسخه های قدیمی تر مشکلی ایجاد نمی کنند. به نظرم یه نسخه پایین تر رو نصب کنید مثلا 2020 و ببینید ایا همچنان مشکل وجود داره یا نه

 2. علی میگوید:

  سلام وقت بخیر ممنون از فایلتون. من بعد از نصب در هنگامی که setup را اجرا می کنم با پیغام the fluent application failed to validate the connection مواجه میشم لطف می کنید راهنمایی کنید واقعا گیر افتادم ممنون

  • مدیر سایت میگوید:

   سلام وقتتون بخیر. به احتمال زیاد مشکل از کرک شدن نرم افزاره. مراحل نصب و کرک رو مجددا انجام بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرصت فوق العاده یادگیری | آپدیت و پکیج هدیه آموزش جامع انسیس فلوئنتبرای مشاهده کلیک کنید
+