معرفی نرم افزار انسیس

معرفی نرم افزار انسیس

آموزش انسیس

نرم افزار انسیس توانایی تحلیل پدیده های  گوناگون و متنوع مهندسی از قبیل انتقال حرارت، حرکت اجسام، رفتار سیال ، مغناطیس، الکترواستاتیک، الکتریسیته، سازه، ارتعاشات، استاتیک و … را داراست که طراحان و مهندسین می توانند با استفاده از انسیس یک طراحی معتبر و استاندارد را ایجاد کرده و به راحتی ایده های خود را شبیه سازی کنند. این نرم افزار از اجزای‌ تک‌ واحدی‌‌ تا مجموعه های‌ بزرگ‌ و پیچیده‌ و حتی ‌سیستم‌های‌ کامل‌ را با کلیه‌ نماهای‌ سه‌ بعدی‌ به یک محصول یا سیستم مجازی کامل ‌و قابل توسعه‌ تبدیل‌ می‌سازد.

سیستم شبیه‌سازی‌ این نرم افزار از چهار تابع مختلف‌ باقابلیت های‌ کاربردی‌ مختلف‌ تبعیت می نماید که از مُدل‌های‌ اضافی‌، پلاگین ها‌ و اتصالات متحرک می‌باشند و طوری‌ طراحی‌ شده‌اند تا‌ کلیه نیازهای‌ کاربران‌ خاص‌ را نیز برآورده‌ سازند. این‌ نرم‌افزار مهندسین‌ و طراحان‌ را قادر می‌سازد تا به‌ راحتی‌ بهینه‌سازی ‌ساختاری‌، حرارتی‌، دینامیکی‌، تعادل وزنی‌ و عملکردی‌ و همچنین‌ شبیه‌سازی‌ های‌ مُد ارتعاشی‌ و ضریب‌ اطمینان‌ و ایمنی را در طرح‌هایشان‌ به‌ صورت‌ مرحله‌ به‌ مرحله‌ اعمال‌ کنند.

شبیه سازی یک پدیده در نرم افزار انسیس

شبیه سازی یک پدیده در نرم افزار انسیس شامل بخش های زیر می­ باشد:

 1. 1- تولید هندسه
 2. 2-شبکه بندی هندسه
 3. 3-مشخص کردن شرایط مرزی
 4. 4-اگاهی از شرایط حل مسئله
 5. 5-تحلیل پدیده مورد شبیه سازی
 6. 6-بررسی و صحت سنجی نتایج

یکی از نکات مهم در بحث شبیه سازی در دینامیک سیالات محاسباتی  صحت سنجی نتایج حاصل از شبیه سازی می­باشد به طوری کلی برای یک شبیه سازی موفق می بایبست نتایج حاصل شبیه سازی با نتایج معتبر آزمایشگاهی مورد مقایسه قرار گیرد.

admin

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید